Rynek pracy

13 kwietnia w sali konferencyjnej Ośrodka „Bartlowizna” w Goniądzu odbyła się konferencja pn.: „Urząd pracy otwarty dla wszystkich”, zorganizowana przez Powiatowy Urzad Pracy w Mońkach przy współpracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku. Była to pierwsza tego typu i tej wielkości konferencja skierowana w głównej mierze do pracodawców z terenu powiatu monieckiego.

Na początku spotkania minuta ciszy uczczono pamięć ofiar katastrofy w Smoleńsku. Później głos zabrał Dyrektor Urzędu Pracy, który przedstawił sytuację na rynku pracy w powiecie monieckim. Następnie zaprezentowano katalog usług urzędu pracy kierowanych do pracodawców i projekt systemowy „Twoja praca Twój sukces”. Przedstawiono równiez dwa inne programy, „Rozwój kompetencji zawodowych w dobie kryzysu” realizowany przez ZSOiZ w Mońkach i „Prewencja na start” wdrażany przez Komendę Powiatową Policji w Mońkach.

Konferencja cieszyła się ogromym zainteresowaniem zarówno pracodawców jak i władz samorządowych i udział w niej wzieło blisko 100 osób. Konferencja byłą współfinansowana ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.